Розумово-Тілесне Втручання для Зменшення Стресу від Пандемії Коронавірусу та Підтримки Довгострокового Відновлення
Патриція Л. Гербарг [1] і Річард П. Браун [2]
Анотація. Пандемія COVID-19 спричиняє глобальний стрес, травми та психічні захворювання, які вже випередили наявні ресурси охорони здоров’я. Нерівність у тягарі хвороб, смертей та економічних збитків посилюється нерівністю у наданні медичної допомоги. Етнічні меншини та корінні народи несуть тягар обох цих нерівностей. Такі стародавні системи зцілення, як йога, цигун та племінні практики є багатим джерелом методів групового зцілення, які можна вивчати та оптимізувати для запобігання та відновлення під час поточних і майбутніх катастроф.
Сучасні дослідження проливають світло на безліч механізмів, які лежать в основі лікувальних властивостей довільно регульованих дихальних практик. Ми вибірково розглядаємо нейрофізіологічні ефекти заснованих на доказах розумово-тілесних дихальних практик та використовуємо як приклад програму «Дихання-Тіло-Розум», яка може безпечно та ефективно полегшити психологічні та соматичні симптоми у дітей та дорослих, які пережили масові катастрофи.
Віртуальні онлайн-програми можна використовувати для того, аби навчити тисячі практиків реалізовувати засновані на доказах розумово-тілесні програми при роботі з людьми, які навряд чи отримають індивідуальну психотерапію пов’язаних з коронавірусом тривоги, депресії та посттравматичного стресового розладу. Для тих, хто має доступ до індивідуальної психологічної допомоги, додаткова розумово-тілесна терапія може прискорити одужання та зменшити потребу в ліках.
Довільно регульовані дихальні практики змінюють захисні психофізіологічні стани на почуття безпеки, за якого ми якнайкраще можемо відчувати соціальний зв’язок, ставитися до інших зі співчуттям, емпатією та бути налаштованими на співпрацю. Знання того, як регулювати нашу фізіологію в цьому напрямку, має важливе значення для покращення стресостійкості, відновлення після травми та забезпечення здоров’я суспільства загалом. Ключові слова: дихальна практика; коронавірус; катастрофи; розум-тіло; полівагальність; стрес; травма.
1 Кафедра психіатрії, Нью-Йоркський медичний коледж, Валгалла, Нью-Йорк, США
2 Кафедра психіатрії, Коледж лікарів і хірургів Колумбійського університету Вагелоса, Нью-Йорк, Нью-Йорк, США